chat

            Whatsapp'ta Paylaþ

Chat, Sohbet, kelimesinin ingilizce karşılığı,sohbet etmek,hoşsohbet dir,argoda,gevezelik etmek ,çene çalmak,lafa tutma,laflama ve kandırmaya çalışmaktır.

internetle dünyamıza girdi bu kelime,bir çoğumuzun vazgeçilmez tutkusu oldu,evlenenler oldu,boşananlar oldu,dizilere konu oldu,intihar edenler oldu bir çok şeyler yaşandı ve yaşanacak.
ciddi paralar harcayan bir çok siteler açıldı,saymakla bitmicek kadar.evlilik siteleri,sohbetsiteleri,oyun siteleri ve bunlar günümüz insanlarının tutkusu oldu.günlük sıkıntılardan uzaklaşmak için vakit geçirip kafa dagıtmak için chat leşme modası başladı. birbirinden farkı olmayan yöntemler ,sistemler aşagı yukarı aynı fakat ismi deişik,face,g+ırc,mırcsohbet,görüntülü sohbet,sesli sohbet,ne arasanız bu kategori de bulabilirsiniz.
çok kimse saklar ,yapmıyorum falan dese de bunun pek tahsille,okumakla,falan pek alakası yok,insanlarımız zaten kendisiyle barışık yaşamıyor ki açıkca söylesin.mesela chat sever iki isim söyliyeyim size. sibel alas ,ece erken.sanıyorum Ece Erkenin sitesi hala duruyordur .Sibel Alas, sibealas nikini kullanıyordu şimdilerde yoklar tabi,dozunu kaçırmadıktan sonra chat yapmanında bi zararı oldugunu düşünmüyorum ben.iyi yönleride var,kötü yönleride.saymakla bitmez hemde.
18 yaş altı chat severlere tavsiyem şudur ,özellikle gençkızlar asla cam acıp kendilerini sergilemesinler.sanalda herkes dünyanın en iyi insanıdır,evlenecektir vs vs vs,bu tuzaklara düşmesinler hatta aileleri bu konuda çok dikkat etsinler.çünkü bu bi heves bi oyun ugruna dünyalarını karartacak şeyler gelebilir başlarına.ii yönde kullanmaya baksınlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*