Chat 18

            Whatsapp'ta Paylaþ

Yine ilginç bir konu, yine saat olmuş gece yarısı ve mevzumuz Chat 18. Bu başlığın Türkiye araması çok olmasa da sanırım dünya genelinde yoğun bir hacmi var.  Muhtemelen travesti chat, gay sohbet ya da bunlara benzer aramaları da kapsıyor.  Ama sonuçta sohbet edebilecek mekan arayanların kullandığı bir terim.  Gerçi artık İnternet kullanıcıları araştırarak her sorunun cevabını bulabiliyor, aradıkları her ne ise mutlak suretle sonuca ulaşabiliyorlar. Chat 18, yani 18 yaş üstü insanların İnternette cinsel sohbet yapabilmek için kullandıkları bir terim olsa da, bu katagori de kendi alanında dallara ayrılıyor. Daha önceki yazılarımda da bu konular hakkında sizlere detaylı bilgiler vermiştim. Travesti chat, lez sohbet, gay sohbet belli başlı olan katagorilerdendir. Ve bunlarında tahmin edilemeyecek kadar katılımcı sayıları vardır. İnsanların özgür iradeleri ile girip muhabbet edilen bu mekanlar kullanıcılarından hiç bir ücret talep etmeseler de, reklam gelirleri azımsanmayacak kadar çoktur.

Şimdi biz chat 18 sitelerini böyle yorumlamış olsak da, şunu da belirtmek isterim ki, her chat 18 sitesi de bu amaca yönelik hizmet vermiyor, elbette gayet normal sohbetlerin yapıldığı mekanlar da mevcut. Zaten böyle olması da gerekli, gereklilik arz ettiği içinde talep edeni de çok. Günümüz Türkiye’sinde sohbet hizmeti veren, bu işte hatırı sayılır bir yol kat etmiş sosyal platformlarda mevcuttur. Ve bu platformlarda da yine travesti chat gibi isimler altında kanallar mevcuttur. Bu sitelerde insanlar ne yapıyor?  derseniz, çok sıradan her insan gibi sohbet ediyor, geyik yapıyorlar, yani aykırı bir durumda söz konusu değil. Elbette aykırı olan yerlerde var ve yasal mevzuat gereği de +18 uyarı yazıları ile siteye girenlere bilgi notlarını aktarıyorlar. Ne kadar etik, ne kadar doğru ya da yanlış ben bilemiyorum. Çünkü, 15 yaşında ki birisi çok rahatlıkla 18 değil, 38 yapıverir yaşını, zor bir olay değil.

Yine her zamanki gibi yazımın son bölümünde sohbetche.net sitesinin seviyeli bir sohbet sitesi olduğunu belirtip, sohbet odalarımıza giriş yapmak isteyenlerin bu konuya hassasiyet göstermesini rica ediyorum. Ve yine her yazımda belirttiğim gibi gerçek hayatta size nasıl davranılmasını istiyorsanız, burada da öyle davranıp, hoş sohbet ortamının tadını çıkarmanızı tavsiye ederim.

One Comment

  1. ben murat mersinden bayan kuaforuyum yas 24
    mersinli bayanlardan arama ve mesaj bekliyorum
    yanlız bayanlar cagrıya cevap yok 05064942008

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.