Çetleşme

            Whatsapp'ta Paylaþ

Cesurca bir karar verdim, çetleşme sitesi ya da çetleşme siteleri yazmadım, sadece çetleşme olarak başlık yazdım. Bu kararımın sonucunu zaman gösterecektir. Sohbet ya da chat siteleri bu tür kelimelerle eskiden belli tanış olmuş ve üzerinde çalışmalar yapmaktadırlar. Sizlere daha önceki yazılarımda sohbet kelimesi üstüne değişik kavramlardan sohbed başlıklı bir yazı yazmıştım. Çet odaları içinde açıklayıcı bir metin yazarak sizlerin bilgisine sunmuştum. Çetleşme kelimesi de aynı o yazılarda bahsi geçen konuların farklı versiyonudur. Kısaca yine bahsetmek gerekirse, chat kelimesinin Türkçe’de kullanılan yazım türlerinden birisidir. Google ya da diğer arama motorlarına sohbet edebilmek için yazılan ilginç kelimeler listesinde bunlarda yerini almıştır.

Chat yapmak isteyen fakat, bu kelimeyi düzgün olarak yazamayan ya da ilgi alanının dışında olduğu için önemsemeyen bir katılımcı gurubu bu kelimeyi kullanmaktadır. Maksadın özü karşılık sohbet edebileceği bir mekan bulup orada arkadaşlar edinip vakit geçirmektir. Art niyetli bir durum söz konusu değil, sadece yanlış bilgilerden kaynaklanmış bir meseledir.

Tabi ki biz site sahipleri de hemen durumdan nema çıkararak bu konuya yönelik yazılar yazıp, ziyaretci sayımızı artırmayı hedefliyoruz. Aslında olmaması gerek bir şeyi varmış gibi gösteriyoruz. Kısacası benim bildiğim Türkçe’de böyle bir kelime yok, varsa da belki farklı lehçelerde kullanılıyordur. Kesin olmamakla birlikte bildiğim bu.

Buradan hemen sohbet sitemizden de kısaca bahsedeyim. Eğer çetleşme sitesi arıyor iseniz, çetleşmek istiyor iseniz tam yerindesiniz. Türkiye’nin en kaliteli sohbet platformu olarak sizleri de aramızda görmekten onur duyarız. Çetleşme, için sağ tarafta bulunan giriş sekmesinden faydalanabilirsiniz. Ya da BURAYA tıklayınız.

4 Comments

  1. burda çetleşmek çok güsel herkesi bekliorum :p

  2. ben murat mersinden bayan kuaforuyum yas 24
    mersinli bayanlardan arama ve mesaj bekliyorum
    yanlız bayanlar cagrıya cevap yok 05064942008

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.