cet sohbet

            Whatsapp'ta Paylaþ

Bu akşam sizlere şöyle noktasına varıncaya kadar bir cet sohbet makalesi yazmak istedim. Neymiş bu cet, neymiş bu sohbet kelimeleri de bu kadar çok üstüne düşen insanlar var. Öyle enteresan bir konu ki bende az önce görünce şok oldum. Yine neye şok oldun derseniz;  cet kelimesinin aylık arama hacmi tam tamına üç yüz bir bin evet rakamla da yazayım da görün bir 301.000.  Sohbet için söyleyecek fazla da bir şey yok zaten artık İnternette chat yapan her insan bu kelimeyi gayet iyi biliyor. Yalnız şunu da belirteyim cet sohbet yazılarak aranma sayısı da hayli fazla oda 4.400 trafik hacmine sahip. Sanırım bu rakamlar sizleri de oldukça şaşırtmıştır, özellikle cet kelimesi. Şimdi bu yazıyı okuyanlar şunu da düşünebilir; öyle arama trafiği var diye sende bu yazıyı yazdın. Yok, işin aslı o değil, sadece ilginç bir konu olduğu izlenimine kapıldım ve yazmaya karar verdim. Yoksa arkadaşlar bu kelimelerle ilk 200 sayfaya girmek bile bir çok bilgi ve emeği de beraberinde getiriyor. Belki makale bazında ufak çapda bir şeyler olur, hepsi bu yani.

Burada benim gözlemlediğim şu; sanırım chat kelimesi Türkçe’de epey bir evrim geçiriyor. Hani “Ç” harfi ile “çet” araması yapan çok sayıda kişi olduğunu biliyordum ama, cet ile bu kadar arama yapılması bence anormal. Muhakkak işin içinde başka bir şey vardır diye düşünüyorum. Ancak, şu da var ki; cet sohbet aramasının hacmi de oldukça yüksek. Demek ki İngilizce de chat kelimesinin daha bir çok varyasyonuna rastlayacağız.

Elbette ki sohbetche.net sitesi de bir sohbet sitesi olarak araştırma yapacak, rakip sitelerini izleyecek ve bir adım öne geçebilmek için ilk günkü azmi ile hevesi ile hedefine doğru ilerleyecektir. Bu  tür ilginç konuları bulacak sitesinde yayınlayacak ve bu sayede katılımcı sayısını artırmaya devam edecektir.

One Comment

  1. ben murat mersinden bayan kuaforuyum yas 24
    mersinli bayanlardan arama ve mesaj bekliyorum
    yanlız bayanlar cagrıya cevap yok 05064942008

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.