Çet

            Whatsapp'ta Paylaþ

Chat Sohbet

Milyonlarca kişinin, bilgisayarda olması ve bu oranın çoğalması artık çok normal karşılanıyor ve bu oranın çok daha büyüyeceğini araştırmalardan anlıyoruz.İnternet çağındayız, artık   yeni kelimelerle tanışıyoruz ve tanışmaya da devam edeceğiz.

Chat kelimesi İngilizce bir kelimedir, bizim chat le tanışmamız yaklaşık 20 yıl falan öncesine dayanır. Chat sohbet sitelerinde yazışarak konuşmak ,konuşarak anlaşmanın ve bu eğlence ortamının, gelişen yazılımlar sonucunda çok daha ilerleme kaydettiği gözlenmektedir.

Chat yani sohbet ilk olarak mırc siteleriyle girdi hayatımıza. Mırc larda chat sohbet bambaşkadır, çok farklı sistemler çıkmasına rağmen mırc  yani Irclarda chat sohbet olanca hızıyla devam ediyor. Çet başlığı niye derseniz, Chat  kelimesini sanırım kısaltarak çet yapmış bir toplumuz. Neden derseniz aranacak kelimeler de analiz yaparken sıkca rastlıyorum bu çet kelimesine ve biraz daha araştırmadan sonra anladım ki  chaT sohbet yapmak isteyen bir kişi google arama motoruna , çet  yazarak tarama yapmakta .Bu kelimenin aslı tabi ki chat kelimesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.