Chat cepte

            Whatsapp'ta Paylaþ

Teknoloji daha neler getirecek , izlediğimiz o filmler gerçek olacak, 100 sene sonra neler olacak insanoğlunun yapamayacağı bir şey yok gibi.Cep telefonu ile chat sohbet yapılabiliyor artık, uzun zamandır da var zaten. Eski başbakanlardan rahmetli İsmet İnönü’nün bir sözü varmış , eskilerden duydum, bir gün gelecek dağdaki çobanın elinde bir telefon olacak demiş. Dediği tarihte cep telefonunun esamesi bile yok. İnternet çağı, belki bir 20 yıl sonra şu anki yaptıklarımıza gülecekler.

Ben zaman belirtmeyeyim şöyle tarif edeyim, ilk chat sohbet le tanıştığımda, bir  bayan ın özeline gider selam yazardım ve beklerdim, 2 üç dakika sonra AS kelimesi karşıdan geldi miydi sevinirdim, internet hızlı diye. Chat sohbet ortamı öyleydi o zamanlar, çok yavaştı ama o yavaşlığa herkes alışkındı pek de sorun olmazdı. Şunu da belirteyim unutmadan, o zamanlar bir chat sohbet sitesinde, @ yani aop olmak bile para ile oluyordu,  o tarihlerde zaten bir kaç sunucu vardı. Yıllar geçti zaman değişti şimdilerde chat sohbet sitelerinde durum çok farklı.

Artık internet hızını bir tarafa bırakalım, cep telefonuyla bile süper hızda chat sohbet yapılabiliyor. Ben henüz onu beceremedim ama, gözüme çarpıyor, çarşıda,dolmuşta aklınıza gelebilen her yerde cep telefonu ile chat sohbet bağlantısı yapılabiliyor. Cep telefonuna chat sohbet programı indirmeniz yeterli oluyor.

Bir önceki yazımızda chat ve sigara konusunu sizlerle paylaşmıştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.