Büyük sohbet siteleri

            Whatsapp'ta Paylaþ
resimde cep telefonuyla tanışıp, sohbet edenler görülüyor

resimde cep telefonuyla tanışıp, sohbet edenler görülüyor

Türkiye’nin en büyük sohbet siteleri katılımcı sayılarını artırabilmek için bir birinden ilginç yöntemlere başvuruyorlar. İki binli yılların potansiyel chat kullanıcıları yeni açılan sosyal ağlara yönelince, bu sektör büyük kullanıcı kaybı yaşadı. Artık büyük sohbet sitesi kavramı ve düşüncesi çok değişti. Benim gözlemlediğim en büyük chat sitesinde olsa olsa sanırım 2000 ya da 2500 kullanıcı bulunmaktadır. Eski günlerini özlemle arayan chat siteleri, katılımcı kazanmak için yeni formüller arıyor, yeni fikirler üreterek sektörü canlı tutmaya çalışıyorlar. Özellikle yazılı sohbet siteleri, oyun sitelerine, kameralı sitelere yönelen kullanıcılarını geri kazanmanın yollarını arıyorlar. Büyük sohbet  sitelerinin  kullanıcı sayılarını artırabilmek için doğru ya da yanlış uyguladıkları yöntemlerden bazılarını sizlere açıklamak istiyorum.

Sohbet ya da chat kelimesine yönelik domainler satın alıp, yönlendirmeler yaparak kullanıcı kazanmak. Örnek vermek gerekirse; sohbetche.net sitesine sohbetche.org yönlendirilmiş durumdadır.  Büyük siteler bu şekilde yüzlerce domain alıp sitelerine yönlendirme yapmaktadırlar.

Bedava sohbet  uygulaması,  bu uygulama zaten sektör için çok eski bir sistem, geçmişte de bu uygulama vardı. Ama yeni kullanıcıların sohbet aramalarına yönelik geliştirilmiş bir söylem olarak son günlerde karşımıza sıkça çıkmaktadır. Benim bildiğim zaten hemen hemen bütün siteler bedava chat uygulamasını yıllardan beri kullanıcılarına sunmaktadır.

 

Kız arkadaş ya da erkek arkadaş arıyorum, arama terimlerine yönelik de ilginç yöntemler yapılmaktadır. Dünya starı olan güzel bir bayanın resmini ya da erkek fark etmiyor, sitelerinde Türkçe isim kullanarak sanki o sitede varmış gibi gösteriyorlar. Aldatıcı reklam içerikleri tabi ki bunlarla sınırlı değil.  Bu saydıklarım sadece bir kaç yöntem, bunlara benzer yüzlerce farklı yöntem uygulayarak İnternet de sohbet araması yapan kişileri sitelerine çekmeye çalışmaktadırlar.

One Comment

  1. ben murat mersinden bayan kuaforuyum yas 24
    mersinli bayanlardan arama ve mesaj bekliyorum
    yanlız bayanlar cagrıya cevap yok 05064942008

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.