Birinci sayfadaki sohbet siteleri

            Whatsapp'ta Paylaþ
Farklı bir Chat sitesi görünümü

Farklı bir Chat sitesi görünümü

Chat sitesi kurupta Google arama motorunda ya da Yandex arama motorunda “Sohbet” kelimesinde birinci sayfaya çıkabilme çabası vermeyen yoktur. Kullanıcı sayısını artırabilmenin en iyi yolu budur çünkü. Reklam vermek işe yarar gibi görünse de illede 1.sayfaya kelime bazında çıkabilmek hemen hemen amaca ulaşmış olmaktır. Bu amaca yönelik olarak seo teknikleri vardır. Fakat kelime yoğunluğu nedeniyle çok çalışmak, çok bilgi, çok araştırma yapmak gerekiyor.  Ben henüz başaramadım, bilmiyordum, epeyce bir şeyler öğrensem de daha önceki bilmeden yaptığım hatalardan dolayı epeyce gerilerde kaldım. Her ne kadar hataları düzeltmiş olsam da özellikle Google de zaman en az üç ay sonradan başlıyor, hatta altı yedi ayı bile bulabiliyor. Yani, diyelim ki   sitenizden bir konu sildiniz, bu konu azami üç ay bulunamadı hatası verecektir, not found hatası olarak epeyce bir zaman hata olarak kalacaktır.

Tabi ki bizim bildiğimiz Okyanus’ta bir damla bile teşkil etmiyor. Google bence büyük bir Okyanus ve çok bilinmeyenleri var. İşin o tarafına girmeyeceğim, konumuz sohbet kelimesinde birinci sayfaya çıkabilmekse napıyoruz, rakiplerimizi sürekli analiz ediyoruz. Bu analizleri yapabilmek için wmaracı dahil bir çok site mevcuttur.

Arkadaşlar benim sizlere tavsiyem; hemen 1.sayfadaki siteleri inceleyip örnek almayın. Basamak, basamak çıkmak gerekiyor. Neden derseniz, 1. sayfaya çıkabilmek için çok dağları devirmeniz gerekecektir. Olmaz mı olur. Ama bunun için bir çok dikenli yollardan geçiliyor. Siz bakmayın, bakıp ta aaa nesi var bunu bende yaparım demekle olmuo bu işler.

Özellikle, sohbet ya da chat kelimesinde 1.sayfaya çıkmış ve 1. sayfada yer yapmış siteler yılların hatta onyılların siteleri. Zaten hile ile çıkılan birinci sayfadan, 2.  ya da 3. sayfaya gerileme şansınız yok. Mesela, birileri size der ki; bana şu kadar para ver seni üç ay da 1. sayfaya çıkartayım. Saf olur da verirseniz, diyelim ki adamda sözünde durdu ve bir baktınız 1. sayfadasınız. Çok sevinirken çok üzüleceğinizin başlangıcındasınız demektir. En basit örnekle şöyle yapabilir “hacklin” diye tabir edilen hırsızlık yöntemiyle sitenizi çok üst sıralara çıkarabilir. Ama bunu google çok sürmez anlar vede sitenizi banlar. Artık site adresinizi yazsanız googlede çıkmaz. O yüzden ilk başta da belirttiğim gibi, Çok çalışılacak, çok araştırılacak, hileli, işlerden uzak durulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.