Arachat

            Whatsapp'ta Paylaþ

Sohbetara olur da arachat olmaz mı, elbette o da mevcut ve ortalama aylık 260 kez aranıyor. Bu ilginç kelimelerin sonradan Türkçe’mize girdiğini çet odaları yazımda sizlerle paylaşmıştım. Birde bunun farklı versiyonu var chat ara, yani ayrılmış yazı ile aranıyor. Birbirinden ilginç bu arama terimlerinin bir tek hedefi var, sohbet sitesi bulmak ve o sitede arkadaş bulup, eğlenmek, vakit geçirmek. Peki ne için bu tip arama terimleri çok sık kullanılıyor derseniz; sanırım ya çok farklı bir site arıyorlar, ya da chatara yazarak belki de hayallerinde olması gereken özelliklerde ki bir mekan arıyorlardır diye düşünüyorum. Tabi ki şunu da göz ardı etmeyelim, muhtemelen böyle aranıyor sanıyorlardır, belki de bu işlerde çok yeni olan arkadaşlardır.

Arkadaşlar sizlere müteakip defalar söyledim, yazdım, çizdim, Türkiye’nin nüfusu 80 milyona dayandı, bir çok lehçe kullanılıyor. Bir de bu işin yurt dışı bağlantıları var, orada yaşayan gurbetçi soydaşlarımızın kullandıkları arama terimleri var. Yani yüzeysel bir okuma ile bu işin nedenini bulmak kolay değil. Sonuç da dediğim gibi chatara yazarak bir chat sitesi aranıyor vede bu sitede sohbet edebilecek bir dost aranıyor.

Bu konuyu fazla derinlemesine inmeden ben sizlere www.sohbetche.net sitesinin seviyeli sohbet platformu olduğunu ve burada gönül rahatlığı ile sohbet edebileceğinizi belirtmek isterim. Eğer arama çubuğuna chat ara yazdınız ise ve bu siteye yolunuz düştü ise, sohbet odaları sizlerin hizmetindedir. Üyelik veya başka bir şey söz konusu değildir. Direk sohbet butonundan sistem içine giriş yapabilir, dilediğiniz kadar sohbet edip vakit geçirebilirsiniz.

 

 

One Comment

  1. ben murat mersinden bayan kuaforuyum yas 24
    mersinli bayanlardan arama ve mesaj bekliyorum
    yanlız bayanlar cagrıya cevap yok 05064942008

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.