Akıllı Chat Sohbet Reklamları

           

Çok uzun bir zamandan aralığından sonra, yine bir chat sohbet konusuyla alakalı, düşündürücü ve aynı zamanda trajı komik bir yazıyla karşınızdayım. Epey bir zaman önce, büyük bir hevesle  İnternet ortamında insanların bir araya gelip sohbet edebileceği bir portal oluşturmaya çalışmıştım. Üstelik büyük bir gayretle sohbet ve chat kelimelerine yönelik yazılar yazıp google arama motorunda ilk sayfalara çıkma hayallerinde de epeyce gezinmiştim. Olmadı, yapamadım, kendi beceriksizliğimden desem belki yanlış olur. Çünkü çok derin bir deniz olan bu konu aslında çok zor ve hatta imkansıza yakın bir bilmeceymiş. Her ney ise, ben bu sevdadan vazgeçtim, açıkçası artık umurumda bile değil, hiç  de uğraşmıyorum.

Peki bu yazıyı neden yazdın ki? diye soranlar, evet yazımın içeriği zaten bu soruda gizli. Bütün site sahipleri google reklam geliri için ayrıca bir uğraş verirler. Haklılar da, işte bende zamanında almış olduğum google adsense reklamlarını sitemde yayınlıyorum ve bu yüzden de ufak tefek de olsa bir gelirim oluyor. Ara sıra reklam gelirleri için kontrol ediyorum ve son zamanlarda bir şeyler dikkatimi çekti. Evet, reklam gelirlerim biraz artmış, artmaya da devam ediyor. Bu nasıl olur,  sitemde aylardır içerik yayınlanmıyor, girişler günden güne düşüyor ama reklam geliri artıyor. Biraz incelemeden sonra  bu artışın sebebini anladım. Bu artışın sebebi sohbet ve chat ile alakalı vaktiyle yazdığım yazılar ve bu konuyla alakalı resimler.

Aslında bu sihirli kelimelerin reklam ücretlerinin pahalı olduğunu  biliyordum ama bu kadar fark ettirir mi bende anlam veremedim. Ancak, şunu da biliyorum ki, google akıllı reklamları İnretnet kullanıcısını çok güzel avlıyor. Nasıl mı? şimdi şöyle bir şey oluyor: Kullanıcı sörf yapıyor, ne aradığını google  çok iyi çözümlüyor. Eğer arayışda olan kişi ^Kızlarla sohbet etmek istiyorum ^  diye bir arama yapıyorsa o kişinin karşısına öyle güzel bir reklam spotu çıkarıyor ki  tıklamamak elde değil. Düşünün böyle bir arama yapan kişinin bilgisayarının sağ üstünde  erotik bir resim ve altında şöyle bir yazı ^ Ben Banu aşka ihtiyacım var gel sohbet edelim^ gerçi ben çekici bir  spot yazı da bulamadım ama, siz tasavvur edin. Evet, durum bu sanırım benim reklam gelirimin artma sebebi bu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.