18 sohbet odaları

            Whatsapp'ta Paylaþ

18 sohbet odaları başlıklı yazı ve makaleler hakkında bilgilendirme yazısı yazmak için yine sizlerleyim. Değerli takipçilerim, sizlere fırsat buldukça ilginç başlıklı yazıların ne için yazıldığını, amacının ne olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Epeyce de bir takipçi sayısına ulaştığım için mutluyum ve daha büyük bir hevesle bu konuları sizlerle paylaşıyorum. Gösterdiğiniz ilgi için önce teşekkür etmek istedim.

Özellikle sohbet sitelerinin kullandığı  +18 sohbet  başlıklı yazıların temel amacı bir çok yazımda da belirttiğim gibi sadece katılımcı sayılarını artırabilmek. Bu fütursuzca hırs sohbet kelimesine yönelik her kelimeyi kullanarak sitelerine ziyaretçi çekmek için yapılmaktadır. Ne kadar etik bir harekettir, doğru bir hamledir, bence tartışma götürür bir konudur. Zaten bir çoğuda özgün olduğunu düşünüp, sitesine fayda getirecek bir iş yaptığını zanneden yöneticiler tarafından yazılmaktadır. Yine bence,  sitesine faydasından çok zarar veren bu yanlış hamleler sayesinde google tarafından ceza bile alabilmektedirler.

Şimdi gelelim konu başlığımızın detayına. 18 sohbet  sizce nasıl bir çağrışım yapıyor? ben hemen söyleyeyim; cinsel sohbet . Evet, hedef kitlesi belli olan bu başlıkları hemen hemen bütün siteler kullanmakta, bu sayede ziyaretçi sayılarında artış beklemektedirler. Yine bence, burada dikkat edilmesi gereken olgu şudur; eğer siteniz cinsel sohbet sitesi ise evet, tabi ki de olabilir. Ancak, normal, seviyeli bir sohbet sitesi ise bence gereksiz bir amaca hizmet etmeden öteye  gidemeyen, kısır döngü içinde koşmaktan başka bir işe yaramaz.  İnternet ortamında cinsel sohbet sitesi olarak hizmet veren hatırı sayılır sayıda platform bulunmaktadır. Onlar için bu tür başlıklarla ziyaretçi trafiğini artırmak gayet normaldir. Çünkü site yapıları bu sisteme uygun olup, bu amaca yönelik hizmet vermekte ve yine kullanıcılarının çoğunluğunu da bu türde ki sohbetleri seven kişilerden oluşmuştur. Çok sayıda da sitelerinin müdavimleri vardır.

Oysa sizin siteniz buna uygun değil ve durumda böyle olunca sitenize giren kişi ya direk atılıyor, ya da siteden hemen çıkıyor. Böyle de olunca seo açısından bence zararlı bir sonuç olur.  Lakin,şöyle de düşünür, ya  arkadaş sende “+18 sohbet “ başlığı kullanmışsın, bir de kalkmışsın böyle söylüyorsun, diyebilirsiniz. Ancak, dikkat edin yazdığım yazının içerisinde sitemizde cinsel sohbet  var, bu odalarda 18 yaş üstü sohbetler ediliyor gibi, cümlelere rastlayamazsınız. Çünkü, zaten yok, yönetim olarak böyle bir şeye de izin vermek gibi bir lüksümüz de yok.  Ben bu yazıyı sadece takipçi arkadaşlarıma bir örnek oluşturabilmek adına yazmış bulunmaktayım.

One Comment

  1. ben murat mersinden bayan kuaforuyum yas 24
    mersinli bayanlardan arama ve mesaj bekliyorum
    yanlız bayanlar cagrıya cevap yok 05064942008

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.